Aktuality

Gastro nebo na Štefánikovej

Hľadáte príjemné miesto na raňajky v centre mesta, rýchly obed či business posedenie?

Budova kompletne prenajatá

Budova Business Garden Štefánikova je kompletne prenajatá.

Zelené ambície: Business Garden Štefánikova

Nové administratívno-obchodné centrum vzniká ako kombinácia rekonštrukcie a novostavby na mieste dvoch budov postavených v 50. rokoch minulého storočia. Projekt Business Garden Štefánikova má ambíciu vrátiť tejto ulici zašlú slávu a dôležitosť.

Kontaktujte nás

Tel: 02 / 209 105 87
Email: recepcia@bgstefanikova.sk 
Skype: recepcia@bgstefanikova

Partner projektu

O projekte

Business Garden Štefánikova snúbi jedinečnosť a exkluzivitu

Business Garden Štefánikova je novým administratívno-obchodným centrom v lukratívnej časti Starého Mesta. Nachádza sa na Štefánikovej ulici v bezprostrednej blízkosti významných vládnych inštitúcií, úradov či bánk, čo mu dáva punc jedinečnosti a exkluzivity. Budúcim klientom ponúka na prenájom najlepšie kancelárske a obchodné priestory top kvality v centre hlavného mesta. 

Pri návrhu nového objektu naši architekti vychádzali z pôvodného architektonického výrazu objektu, čím sa zachováva unikátna historická väzba objektu a lokality. Architektonický koncept je postavený na kontraste uličnej a dvorovej fasády. Kým zo strany Štefánikovej ulice vidíte nádherne zrekonštruovanú historickú budovu, dvorové fasády sú výrazom modernej architektúry, ktoré budú zakomponované do príjemnej zelene.

Maximálna flexibilita

Firmy kladú v súčasnosti veľký dôraz na flexibilné prispôsobovanie si svojho kancelárskeho priestoru vzhľadom na dynamiku trhu, ktorej sa musia priebežne prispôsobovať. Interné zmeny organizácie sa uskutočňujú priemerne v 2 až 3 ročných cykloch. Projekt Business Garden Štefánikova požiadavku na flexibilné prispôsobovanie priestorov plne zohľadňuje a vychádza v tomto smere v ústrety každému klientovi.

Konštrukčné riešenie budovy a jej nosný systém v najväčšej možnej miere otvára priestor pre maximálnu variabilitu dispozičného riešenia kancelárskych priestorov od 140m2 pre štyroch nájomníkov na podlaží a až do 600m2 pre jedného nájomníka.

Zelená budova, ktorá šetrí náklady klientov

Business Garden Štefánikova môžeme právom označiť ako „zelenú budovu“ nielen vďaka jej názvu či príjemnému záhradnému vzhľadu v interiéri, ale predovšetkým vďaka špičkovým ekologickým technológiám, ktoré boli pri stavbe objektu použité a ktoré budú v plnej miere využívať jej klienti. Ide o výnimočnosť v celoslovenskom meradle.

Najvyšší štandard kvality

Projekt Business Garden Štefánikova je pre budúcich nájomníkov tým najkvalitnejším, aký na Slovensku máme. Budova, už v rámci predcertifikácie, spĺňa tie najprísnejšie štandardy kvality podľa medzinárodnej metódy BREEAM (Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method). Metóda je založená na hodnotení desiatich oblastí s rôznou ekologickou váhou: manažment (12%), zdravie (15%), energie (19%), transport (8%), voda (6%), materiály (12,5%), odpady (7,5%), využitie pôdy a ekológia (10%), znečistenie (10%) a inovácie (10%). Projekt Business Garden Štefánikova spĺňa podmienky BREEAM pre budúcu certifikáciu. V rámci predcertifikácie má hodnotenie „excellent“.

Bezproblémová dostupnosť a parkovanie

Bezproblémovú dostupnosť Business Garden Štefánikova zabezpečuje hlavná mestská komunikácia, ktorá je súčasťou vnútorného dopravného okruhu s napojením na takmer všetky radiály a vstupy do mesta. V troch podzemných a prvom nadzemnom podlaží sa nachádza 87 parkovacích stojísk. Projekt je v rámci svojej lokality výnimočný, pretože pomer parkovacích miest a celkovej plochy je nadštandardne vysoký.

Historicky zvučná adresa v meste

Business Garden Štefánikova sa nachádza v centrálnej mestskej zóne, v jednom z najatraktívnejších prostredí hlavného mesta. Projekt je zakomponovaný v existujúcej zástavbe na Štefánikovej ulici v mestskej časti Staré Mesto. Je to jedna z mála ulíc hlavného mesta, ktorá má ráz bulváru, ktoré môžeme vidieť skôr vo Viedni a Budapešti. Výnimočnosť lokality vytvárajú nielen benefity objektu, jeho dostupnosť, množstvo inštitúcii a úradov, ktoré dávajú lokalite punc renomovanej obchodnej lokality, ale aj okolie a samotná história, ktoré podčiarkujú atraktivitu objektu.

Štefánikova bola vždy jednou z najdôležitejších ulíc v bratislavskom Starom Meste. Ulica je pomenovaná na počesť slovenského politika Milana Rastislava Štefánika (1880-1919). Jej pôvodný názov bol Štefániina ulica (Stefánia út, Stephaniastraße), na počesť manželky korunného princa Rudolfa, Štefánie, belgickej princeznej. Na križovatke s ulicou Palisády sa nachádza svojho času najvýznamnejšia bratislavská kaviareň Štefánka (pôvodne Stephania), takisto pomenovaná po princeznej Štefánii.
 

Názov Business Graden Štefánikova nie je náhodný. Korešponduje s tým, čím bolo okolie Štefánikovej ulice v 18. storočí. Práve tu vznikli vtedajšie najznámejšie bratislavské barokové záhrady – Grassalkovichova a záhrada Tivoli. Boli to nádherné reprezentačné priestory, ktoré vynikali nielen rozľahlosťou, ale aj estetickým a umeleckým stvárnením.

Copyright © 2018 Business Garden Štefániková